top of page

2022 RESULTS

MISS DIVISION

Miss Dance Team Minnesota - Mia Tassani**, Minnetonka
1st Runner - Up - Abby Williams**, Eastview
2nd Runner - Up - Brooklyn Leste**, Maple Grove
3rd Runner - Up - Elaine Ciu**, Wayzata
4th Runner - Up - Alayna Kulus**, Blaine
6th Place - Vanessa Barnes**, Eden Prairie
7th Place - Alexis Stolpa**, Eastview
8th Place - Ellie Laurienzo**, Prior Lake
9th Place - Semme Hiltner**, Brainerd
10th Place - Mara Wiley**, Eden Prairie
11th Place - Cate Hornig, Eden Prairie
12th Place - Makayla Conzenius, Lakeville North
13th Place - Peyton Beck, Edina
14th Place - Claire Quinn, Sartell



11th GRADE BEST OF MN DIVISION

Champion - Mallorie Byard**,  Wayzata
2nd Place - Katelyn Franta**, Wayzata
3rd Place - Bella Saferstein**, Minnetonka
4th Place -  Ashley Matvick**, Becker
5th Place -  Corynn Harvieux**, Centennial
6th Place -  Charlie Weber**, Maple Grove
7th Place - Camryn McNeal**, Hopkins
8th Place - Katie Kotek**, New Prague
9th Place - Bella Moore**, Wayzata
10th Place - Emma Le**, Burnsville
11th Place - Adele Strommen**, Orono
12th Place - Jahzarah Hall**, Hopkins
13th Place - Izzy Dwire**, Prior Lake

10th GRADE BEST OF MN DIVISION

Champion - Ella Hendrickson**, Eagan
2nd Place - Ainslie Hicok**, Eastview
3rd Place - Maya Schmidt**, Eastview
4th Place - Nico Kruger**, Eastview
5th Place - Katie Mahoney**, Orono
6th Place - Sullivam Neubauer**, Orono
7th Place - Clara Koshire, Eastview
8th Place - Sienna Noleen, Edina
9th Place - Livia Wambach, Totino Grace
10th Place - Addison Hedrick, Eastview


9th GRADE BEST OF MN DIVISION
Champion - Izzy Gordon**, Prior Lake
2nd Place - Avery Olive**, Eagan
3rd Place - Adrianna Crawford, Eastview
4th Place - Kensie Moeckel, Minnetonka
5th Place - Ava Wood, Eastview
6th Place - Addison Adam, Eastview
7th Place - Eva Clough, Brainerd

MIDDLE SCHOOL DIVISION
Champion - Kadie Cooney - Lakeville Middle School
2nd Place - Beatrice Hartwig, Brainerd
3rd Place - Kennedy Christensen, Brainerd
4th Place - Emma Huff, Edina

DUET/TRIO DIVISION
Champion - Adrianna & Isabella Crawford, Eastview
2nd Place - Ella, Masie & Sadie, Eagan
3rd Place - Izzy, Emma & Katie, Prior Lake/Burnsville/New Prague
4th Place - Mallorie, Carly & Katelyn, Wayzata
5th Place - Claire & Madden, Sartell
6th Place - Regan & Adilyn, Chisago Lakes


**Notes the dancer was selected for TEAM MINNESOTA 2022/2023

bottom of page